Hlavní menu

zápis

Vážení zastupitelé, chtěl bych se zeptat, proč zápis zastupitelstva obce Bělá, dne 27.5.2020 v bodě 8 diskuse není kompletní.

Vím, že zapisovatel není ze zákona povinen zveřejňovat diskusní příspěvky občanů. Ptám se tedy, podle jakého klíče se vybírá, jaký příspěvek bude zveřejněn a jaký ne? Je to jen na svobodné vůli zapisovatele? Nebylo by objektivnější zveřejňovat vše nebo naopak nic?

Zvídavý občan, který nemohl dorazit na jednání, by měl mít přeci právo dočíst se vše, co občané řekli a ne jen část diskusních příspěvků, když už se bod diskuse zveřejňuje. Z mé strany jsem se ptal například na pouť, sekání hřbitova, GDPR a mnoho dalšího. Jsou snad takové dotazy považovány zapisovatelem, ověřovateli či zastupiteli za bezpředmětné, zdržujicí, a proto tedy nejsou nezveřejňovány a to i když na ně bylo řádně zastupiteli odpovězeno?

Po přečtení zápisu si za sebe dovolím tvrdit, že to působí zavádějícím dojmem skoro až účelově.

Předem děkuji vedení obce za odpověď.

Martin Hadinec

Ahoj Martine,

 jelikož jsem zápis vyhotovoval já a zároveň jsem musel odpovídat na položené dotazy, tak jsem si nestihnul vše z diskuze zapsat. Rozhodně v tom nebylo nic účelového ani zavádějícího. Pro příští jednání jsme již udělali nápravné opatření, aby se tato situace neopakovala.

Přeju hezký den, Michal Ježek.

Pane Ježku,

můžete zde veřejně napsat jaká opatření jste udělali?
Předpokládám, že se týkají již dnešního zasedání.

Děkuji za odpověď.

Mgr. Zuzana Frelich Bieliková

Paní Frelichová,

 nápravné opatření se týká již jednání ze dne 17.6.2020. Opatření spočívá v tom, že zápis bude provádět někdo jiný než já, aby byly zaznamenány všechny příspěvky občanů. Vzhledem k tomu, že spousta dotazů je směřována na mě, tak nestíhám zároveň odpovídat a zapisovat.

Hezký den, Ing. Michal Ježek.

Přidat komentář