Hlavní menu

Pomoc Ukrajině

Vážení spoluobčané,

 jistě jste zaznamenali velmi tíživou situaci na Ukrajině v souvislostí s válkou, kterou rozpoutalo Rusko. Vlna solidarity se šíří celým Českem a mnoho lidí se snaží dle svých možností pomoci ukrajinským občanům. V Libštátě se koná materiální sbírka, kterou organizuje Červený kříž Semily. Pokud máte zájem, můžete využít této akce a darovat potřebné vybavení. Aby byla pomoc efektivní, je nutné přinášet jen dary, které odpovídají tomuto seznamu:

- Obinadla, elastická obinadla, sterilní gázové čtverce, zaškrcovadla (min. šíře 6cm), šátky 3cípé, náplasti, neprošlé léky

- Hygienické potřeby: zubní pasty, kartáčky, vložky, sprchové gely, dětské pleny papírové, sunary

- Dětské oblečení: čepice, ponožky, šály, rukavice větších velikostí

- Spacáky a karimatky

- Konzervy, těstoviny, mléko

Zde najdete podrobnosti: http://libstat.info/zpravy/info/pomoc-lidem-zasazenych-valecnym-konfliktem/

Mluvil jsem se starostou městyse Libštát, který mi sdělil, že veškerá pomoc se shromažďuje v cukrárně Olala v Libštátě na náměstí. I pomoc od bělských občanů je ve sbírce vítána a Červený kříž za dary předem děkuje.

OÚ Bělá zvažuje poskytnout darem starý vojenský stan, který již léta nevyužíváme. Vhodnost toho daru budeme konzultovat s charitativními organizacemi.

Děkujeme všem, kteří se podílí a budou podílet na humanitární pomoci Ukrajině. Přejeme všem především hodně klidu a víru ve šťastný konec této nelehké situace.