Hlavní menu

Region, turistika

Logo Regionální potravina Logo Výrobek roku Libereckého kraje V naší obci najdete velmi úspěšné podnikatele, kteří se mohou chlubit nejen spoustou regionálních ocenění, ale také výbornou pověstí a jménem v širokém okolí. Titulem Regionální potravina se v naší obci pyšní Podkrkonošská uzenina a Český česnek. Dalším důležitým vyznamenáním je Výrobek roku Libereckého kraje, které získali ručně smažené Matouškovy brambůrky, pravý Český česnek a Podkrkonošská uzenina.

separator

Naše obec je zapojena do EUROREGIONU Nisa, kde se zapojuje do různých akcí, které region pořádá. Máme zde vybudovány tři pěkné tříjazyčné informační tabule o obci, kostelu a hřbitovu a jednu velkou turistickou mapu regionu NISA.

Dále je obec zapojena do Mikroregionu Pojizeří se sídlem v Benešově u Semil. Také zde se aktivně zúčastňujeme veškerého dění. Hlavně na úseku cyklotras, které naším mikroregionem procházejí, především trasa z Košťálova  přes Libštát, naší obcí dále na Novou Ves a Klepandu. Je již vyznačena a hlavně využívána. V obci je možno se občerstvit v hostinci „U Dubu“.

Nejnověji je naše obec členem místní akční skupiny MAS Brána do Českého ráje, která vznikla na základě potřeby organizovat podporu venkovských záměrů na území nejprve dvou mikroregionů – Svazek obcí Brada a mikroregionu Tábor a poté se přidaly další obce v okolí Nové Paky.

Obcí prochází také turistická trasa – od dolení zastávky ČD směrem na kopec Jíva, dále na Staropacké hora až do Nové Paky. Z Jívy (568 m) je překrásný výhled na Krkonoše.

Pro zimní období byla ve spolupráci s Jilemnicí a Novou Pakou odzkoušena nová lyžařská trasa pro běžkaře z Kruhu přes Svojek, Bělou, Novou Ves, Syřenov až na Klepandu. Jilemnická rolba tuto trasu upravila a byla i využívána. Podmínkou je vždy dostatek sněhu.