Hlavní menu

Kabelová televize a přechod na DVB-T2

Vážení spoluobčané, jistě jste zaznamenali, že ČR přechází na nový standard televizního vysílání DVB-T2 (tzv. vysílání ve vysokém rozlišení HD). Tento přechod se dotkne i naší kabelové televize. Postup přepnutí bude následující:

  1. V 1. lednovém týdnu 2020 bude naše kabelová televize přepnuta do vysílání v novém formátu DVB-T2, v současném formátu (DVB-T) přestaneme vysílat. O přesném termínu vás budeme informovat SMS ještě před Vánoci.
  2. Doporučujem si ověřit jestli je vaše současná televize schopna přijímat nový formát DVB-T2. Lze to provést na této stránce: https://dvb-t2.cz/overene-tv-pro-dvb-t2-v-cr/
  3. Pokud vaše televize DVB-T2 nepodporuje, máte 2 možnosti: koupit si novou televizi a nebo si zakoupit settop box, který k současné televizi připojíte
  4. O způsobu jak naladit nové vysílání v DVB-T2 vás budeme informovat v 1. lednovém týdnu

 

Vysílání v novém i starém standardu současně není bohužel možné. Původně to tak jít mělo, ale České radiokomunikace změnily způsob jak na nový standard přecházejí.

Pokud byste měli k tomuto tématu dotaz, můžete mi zavolat na tel. 777 775 047. Prosím volejte až po 17. hodině, protože jsem neuvolněný a v pracovní době bych se vám nemohl věnovat.

 

Michal Ježek.

Komentáře

Zaznamenávám dotazy na to, proč musíme řešit přechod na nový způsob vysílání DVB-T2, když máme v obci kabelovou televizi? Vysvětlení je toto: V naší obci máme jen kabelový rozvod, ale přijímáme televizi z pozemního vysílání. Pokud tedy někde čtete, nebo slyšíte, že se vás změny netýkají, protože máte kabelovou televizi, není to pravda. Změny s přechodem na DVB-T2 se nás týkají také!

tak co to teda je? kabelopozemní tv nebo pozemně-kabelová tv .... ? Je to zase takovej kočkopes.